Карієс зубів - це бактеріальна інфекція, що спричиняє демінералізацію та руйнування твердих тканин зубів, включаючи емаль, дентин, а іноді навіть пульпу, що лежить під ними.
Карієс виникає, коли на зубах накопичується зубний наліт - липка плівка з бактерій і залишків їжі. Бактерії в зубному нальоті метаболізують цукри та вуглеводи з їжі, виробляючи кислоти як побічні продукти. Ці кислоти поступово розчиняють мінерали в зубній емалі, що призводить до утворення невеликих отворів або карієсу.
Погані звички гігієни порожнини рота, такі як недостатнє чищення зубів щіткою та зубною ниткою можуть підвищити ризик розвитку карієсу.
На ранніх стадіях карієсу відбувається демінералізація емалі, що призводить до її ослаблення і втрати мінеральних речовин. Ця стадія може бути оборотною за умови належної гігієни порожнини рота та методів ремінералізації.
Надмірне споживання солодких і кислих продуктів та напоїв, можуть сприяти розвитку карієсу.
Накопичення бактеріального нальоту на зубах
Дієтичні цукри та вуглеводи
Погана гігієна порожнини рота
Демінералізація (початкове ураження)
Руйнування емалі (утворення карієсу)
ІСНУЄ 4 СТАДІЇ ЗАХВОРЮВАННЯ КАРІЄСОМ:
Карієс (ураження дентину)
Залучення пульпи (утворення пульпіту та абсцесу)
Розуміння чотирьох стадій карієсу має вирішальне значення для раннього виявлення, втручання та профілактики карієсу. Регулярні стоматологічні огляди, належна гігієна порожнини рота та зміна раціону харчування допоможуть запобігти прогресуванню карієсу та підтримувати оптимальний стан здоров'я порожнини рота.
Належні звички гігієни порожнини рота (чищення зубів, зубна нитка, ополіскувач для порожнини рота).
ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ ПРОТИ КАРІЄСУ:
Регулярні стоматологічні огляди та чистки
Впроваджуючи ці профілактичні заходи у свою щоденну гігієну порожнини рота та вибір способу життя, ви можете зменшити ризик розвитку карієсу та зберегти здорову усмішку без карієсу !